Herci

Jakub Koudela

Herec Jakub Koudela se narodil v Příbrami. V roce 2016 dokončil studium činoherního herectví na DAMU. V roce 2015 nastoupil do angažmá do Městského divadla v Mostě, kde ztvárnil několik titulních rolí. Dále jej můžete vidět v Městském divadle v Mladé Boleslavi, Městském divadle Kladno a od roku 2019 také v Jihočeském divadle. Čtyři roky také aktivně hrál pro studenty v anglickém jazyce pod divadelní společností Divadelní centrum. Jakub je zakládajícím členem pražského souboru Spektákl, kde ztvárnil například titulní roli v inscenaci Zmoudření dona Quijota. Na televizních obrazovkách jste Jakuba mohli vidět v televizním filmu Zločin v Polné (V. Polesný, 2016) nebo v seriálu První republika, Specialisté nebo Polda. Seriál Mamon (produkce HBO), ve kterém Jakuba najdete v roli Jana Šrámka, byl nedávno oceněn Českým lvem jako nejlepší dramatický televizní seriál. V komediálním seriálu Za oponou na videoserveru iDNES KINO ztvárnil postavu mlátičky Jardy. Za zmínku stojí i několik studentských filmů jako Lesapán, Vězení, Máme to? nebo Na Kocourku. Dalším počinem na kterém se podílel i jako scénárista, pomocný režisér a herecký poradce je amatérský film Prach a broky.

Koncem roku 2019 inicioval založení spolku ŠPRAJC a projekt World of Fake.

Lukáš Černoch

Herec Lukáš Černoch se narodil na Vsetíně v roce 1988.

K divadlu se poprvé dostal v prvním ročníku vsetínského gymnázia, v tamním ochotnickém souboru, pod vedením Miroslava Urubka.

Po čtyřech letech studia (ale hlavně hraní divadla) se hlásí na herecké školy. Přijat je na JAMU do Ateliéru Niky Brettschneiderové. Po studiu následují dva roky na volné noze, převážně v brněnských divadlech (např. Hadivadlo, Buranteatr, Reduta, Feste). Na jaře 2015 se poprvé ocitá na jevišti ústeckého Činoheráku v rámci inscenace Kopanec a získal zde angažmá. Lukáš taktéž působí v Divadle Spektákl a spolupracoval i s divadlem LETÍ.

Na televizních obrazovkách jste ho mohli vidět v seriálu Specialisté, Vážná známost, Clona nebo Hořící Keř.

Jáchym Kučera

Jáchym Kučera je český divadelní a filmový herec. Po začátcích ve Středočeském divadle, kde účinkoval v dětských rolích, odmaturoval na střední průmyslové škole v oboru strojírenství a pokračoval na pražskou DAMU, kde absolvoval obor činoherního herectví pod vedením prof. Jana Buriana, Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky a Marka Němce.

V současné době je stálým hostem Divadla na Fidlovačce, Divadla Spektákl a příležitostně působí jako režisér a divadelní lektor amatérského souboru Divadélko u Zvonu. V roce 2017 si ho Jan Hřebejk vybral do role Slávka Stárka ve třetím dílu jeho trilogie Zahradnictví s názvem Nápadník, kde si tak zahrál filmového syna Miroslava Táborského.

Martina Babišová

Martina dostudovala v roce 2018 hereckou akademii Bow Street Academy of Screen Acting v Dublinu, pod vedením Gerryho Grennella, který byl lektorem herectví pro řadu známých herců, mezi něž patří například Natalie Portman a Heath Ledger. Martina hrála v několika irských a anglických filmech (The New Music, The Comeback), seriálech (BBC seriál Normal People, Fair City) a divadelních hrách (She had a ticket in mind s St. John’s Mill Theatre Company a Hollywood boulevard s Company D). V roce 2019 se Martina vrátila zpátky do ČR a od té doby hrála v několika celovečerních filmech a seriálech ( Muž So Zajačíma Ušami – Martin Šulík, Šarlatán – Agniezska Holland, Zločiny Velké Prahy – Jaroslav Brabec, Štěstí je krásná věc – Tomáš Svoboda, Amazon seriálu Carnival Row a pár dalších). Martina také píše a připravuje své filmové a divadelní projekty. Jedním z nich je například připravovaný seriál ve spolupráci s Bontonfilm, který píše s režisérem Janem Chramostou a Adamem Hobzikem. Pro Českou republiku je zastoupena Lenkou Daňkovou (Artagent) a pro UK a Irsko Michelle McGivern (Wright & Murray).

Jiří Kraus

Neznámý oblastní herec Jiří Kraus se narodil v Ústí nad Labem. První divadelní soubor založil na gymnáziu v Duchcově, kde se snažil studovat. Herectví se snažil pochopit na Škole dramatického umění při Severomoravském divadle v Šumperku, které se stalo i jeho první divadelní štací. Po čtyřech letech ze Šumperka prchl na jih do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Tam dělal ostudu pouze dva roky a opět prchnul, tentokrát až na daleký sever, do Mostu. Sever, mu zřejmě dělá dobře, neboť se tu pokouší o umění již dvacet let. Hned sedmkrát se mu podařilo získat cenu pro nejoblíbenějšího herce.

Mohli jste si ho všimnout v například inscenacích: Sluha dvou pánů (Trufaldino), Charleyova teta (Bebbs), Večer tříkrálový (Tobiáš Říhal) Sugar (Dafné), Divotvorný hrnec (Čochtan). Do historie mosteckého divadla se zapsal i jako režisér (Baron Prášil, Švejk, O statečné princezně Máně ad.) Pravidelně spolupracuje také s televizí a rozhlasem, objevil se snad ve všech seriálech, které mají víc jak 99 dílů.

K jeho dalším dovednostem patří: porody všech domácích zvířat, stříhání ovcí, paznehrtová pedikůra, jízda na koni a traktoru. V neposlední řadě ovládá několik nástrojů, jako jsou vidle, krumpáč apod.

Režie

Hana Marvanová

Absolventka magisterského oboru činoherní režie na JAMU v Brně, začínala v litvínovském divadle jako elévka pod vedením režiséra Jurie Galina. V průběhu studia navázala spolupráci s Městském divadle v Mostě při asistentuře na inscenaci Tři sestry v režii Pavla Kheka. Studium na JAMU zakončila absolventskou inscenací Gogolových Hráčů, která reprezentovala školu na mezinárodním festivalu ENCOUNTER 2017. V témže roce získala inscenace Cenu studentské poroty na festivalu Young for Young. V letech 2017 a 2018 spolupracovala s Městským divadlem v Mostě, Pražskou konzervatoři, sdivadelní společnostíi Indigo, s divadelním klubem ŠKOLKA a Činoherním studiem v Ústí nad labem.

Produkce

Carolina Giacomin

Carolina Giacomin se narodila v roce 1991 v italské Vicenze. Od roku 2010 žije v Praze, kde se začala věnovat divadlu a natáčení. Pracuje jako vedoucí produkce ve společnostech Reklamama, Raido Production, ve kterých natočila televizní a internetové reklamy pro společnost Albert, Kunín, Delmart, Ikea, Albatrosmedia. Spolupracovala na nespočtu hudebních videoklipů.

Od roku 2017 nastoupila jako produkční do Divadla Spektákl a od roku 2019 spolupracuje s uměleckou divadelní skupinou Klub Commedia.