Herci

Jakub Koudela

Herec Jakub Koudela se narodil v Příbrami. V roce 2016 dokončil studium činoherního herectví na DAMU. V roce 2015 nastoupil do angažmá do Městského divadla v Mostě, kde ztvárnil několik titulních rolí. Dále jej můžete vidět v Městském divadle v Mladé Boleslavi, Městském divadle Kladno a od roku 2019 také v Jihočeském divadle. Čtyři roky také aktivně hrál pro studenty v anglickém jazyce pod divadelní společností Divadelní centrum. Jakub je zakládajícím členem pražského souboru Spektákl, kde ztvárnil například titulní roli v inscenaci Zmoudření dona Quijota. Na televizních obrazovkách jste Jakuba mohli vidět v televizním filmu Zločin v Polné (V. Polesný, 2016) nebo v seriálu První republika, Specialisté nebo Polda. Seriál Mamon (produkce HBO), ve kterém Jakuba najdete v roli Jana Šrámka, byl nedávno oceněn Českým lvem jako nejlepší dramatický televizní seriál. V komediálním seriálu Za oponou na videoserveru iDNES KINO ztvárnil postavu mlátičky Jardy. Za zmínku stojí i několik studentských filmů jako Lesapán, Vězení, Máme to? nebo Na Kocourku. Dalším počinem na kterém se podílel i jako scénárista, pomocný režisér a herecký poradce je amatérský film Prach a broky. Koncem roku 2019 inicioval založení spolku ŠPRAJC a projekt World of Fake.

Jiří Kraus

Neznámý oblastní herec Jiří Kraus se narodil v Ústí nad Labem. První divadelní soubor založil na gymnáziu v Duchcově, kde se snažil studovat. Herectví se snažil pochopit na Škole dramatického umění při Severomoravském divadle v Šumperku, které se stalo i jeho první divadelní štací. Po čtyřech letech ze Šumperka prchl na jih do Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Tam dělal ostudu pouze dva roky a opět prchnul, tentokrát až na daleký sever, do Mostu. Sever, mu zřejmě dělá dobře, neboť se tu pokouší o umění již dvacet let. Hned sedmkrát se mu podařilo získat cenu pro nejoblíbenějšího herce.

Mohli jste si ho všimnout v například inscenacích: Sluha dvou pánů (Trufaldino), Charleyova teta (Bebbs), Večer tříkrálový (Tobiáš Říhal) Sugar (Dafné), Divotvorný hrnec (Čochtan). Do historie mosteckého divadla se zapsal i jako režisér (Baron Prášil, Švejk, O statečné princezně Máně ad.) Pravidelně spolupracuje také s televizí a rozhlasem, objevil se snad ve všech seriálech, které mají víc jak 99 dílů.

Lukáš Černoch

Herec Lukáš Černoch se narodil na Vsetíně v roce 1988. K divadlu se poprvé dostal v prvním ročníku vsetínského gymnázia, v tamním ochotnickém souboru, pod vedením Miroslava Urubka. Po čtyřech letech studia (ale hlavně hraní divadla) se hlásí na herecké školy. Přijat je na JAMU do Ateliéru Niky Brettschneiderové. Po studiu následují dva roky na volné noze, převážně v brněnských divadlech (např. Hadivadlo, Buranteatr, Reduta, Feste). Na jaře 2015 se poprvé ocitá na jevišti ústeckého Činoheráku v rámci inscenace Kopanec a získal zde angažmá. Lukáš taktéž působí v Divadle Spektákl a spolupracoval i s divadlem LETÍ. Na televizních obrazovkách jste ho mohli vidět v seriálu Specialisté, Vážná známost, Clona nebo Hořící Keř.

Eva Sinkovičová

Herečka Eva Sinkovičová se narodila v Praze. Od dětství se věnovala divadlu. Pak vystudovala Fakultu sociálních věd na Karlově univerzitě, obor Mediální studia, ale kromě práce v médiích se dál věnuje z velké části herectví. V minulých letech byla například součástí imerzivního projektu CAMPQ s divadlem LETÍ, hrála také pro studenty v anglickém jazyce pod divadelní společností Divadelní centrum a pro malé diváky v Divadle Pod Kloboukem. Momentálně ji můžete slyšet na stanici Rádio Junior v Českém rozhlase, kde má svůj pořad Zvídavec Evy Sinkovičové a také moderuje živé vysílání. Je lektorkou dětských hereckých kurzů a hraje v několika inscenacích v pražském divadle Minaret.

Milada Vyhnálková

Narodila se v Opavě, odkud se po studiu Slezského gymnázia přestěhovala do Brna na studium JAMU. Během a po ukončení školy hostovala v Národním divadle Brno, Divadle U Stolu, HaDivadle, Divadle Bolka Polívky, divadle Feste a divadle Polárka. Po přestěhování do Prahy hostuje také v pražských divadlech (Studio Hrdinů, Letí, ABC, ND, Na Fidlovačce), v Jihočeském divadle v ČB nebo i v olomouckém divadle Na Cucky. Mohli jste ji zahlédnout ve filmu Manžel na hodinu nebo Jak se zbavit nevěsty.

Milan Ligač

Vystudoval gymnázium a HDO Pražské konzervatoře. Již během studií hostoval v několika divadlech (Národní, Studio DVA, MDMB,..). V ruce 2017 nastoupil do stálého angažmá Městského divadla Mladá boleslav. Debutovou rolí byl chlapec trpící dětskou mozkovou obrnou Joey Sturdy v inscenaci Teď mě zabij. Ta mu vynesla cenu diváka pro Nejoblíbenějšího herce a zároveň cenu Herecké asociace pro absolutního vítěze. Z dalších rolí stojí za zmínku Chlestakov v Revizorovi, Brick v Kočce na rozpálené plechové střeše, Nick ve Velkém Gatsbym, či Treplev v Rackovi. Největší příležitostí před kamerou byl T. G. Masaryk v hraném dokumentu Charlotta. Diváci ho znají ze seriálů napříč obrazovkami (Slunečná, Ordinace, Specialisté, Anatomie života, aj.). Mimo hraní se věnuje moderování, dabingu a psaní scénářů

Režie

Hana Marvanová

Absolventka magisterského oboru činoherní režie na JAMU v Brně, začínala v litvínovském divadle jako elévka pod vedením režiséra Jurie Galina. V průběhu studia navázala spolupráci s Městském divadle v Mostě při asistentuře na inscenaci Tři sestry v režii Pavla Kheka. Studium na JAMU zakončila absolventskou inscenací Gogolových Hráčů, která reprezentovala školu na mezinárodním festivalu ENCOUNTER 2017. V témže roce získala inscenace Cenu studentské poroty na festivalu Young for Young. V letech 2017 a 2018 spolupracovala s Městským divadlem v Mostě, Pražskou konzervatoři, sdivadelní společnostíi Indigo, s divadelním klubem ŠKOLKA a Činoherním studiem v Ústí nad labem.

Produkce

Carolina Giacomin

Carolina Giacomin se narodila v roce 1991 v italské Vicenze. Od roku 2010 žije v Praze, kde se začala věnovat divadlu a natáčení. Pracuje jako vedoucí produkce ve společnostech Reklamama, Raido Production, ve kterých natočila televizní a internetové reklamy pro společnost Albert, Kunín, Delmart, Ikea, Albatrosmedia. Spolupracovala na nespočtu hudebních videoklipů. Od roku 2017 nastoupila jako produkční do Divadla Spektákl a od roku 2019 spolupracuje s uměleckou divadelní skupinou Klub Commedia.